Pieco-kominki

Pieco-Kominek

Pieco-Kominki to tzw.: "kominki ciepłe” z nagrzewającymi się grzewczymi ścianami. Posiadają ciepłą bryłę grzewczą. Dzięki dużej zdolności akumulacji ciepła jeden załadunek opału zapewnia długotrwały i równomierny okres grzewczy, nawet do 12 godzin. Pieco-Kominki składają się z paleniska, akumulacyjnego wymiennika ciepła w postaci kształtek CMA lub krążków CMA-R, przez które kierowane są spaliny ciepłych ścian, bryły które mogą być wykonane ze specjalnych płyt grzewczych „ AKUBETÓW” CPA, CPA-K, CPK lub kafli wypełnionych masą akumulacyjną. Pieco-Kominki powinno się budować wg zasady „ im cięższy tym lepszy”. Budowa pieców czy Pieco-Kominki ze specjalnego betonu ogniotrwałego „Akubetu” pozwala na uzyskanie nawet do 9 kW mocy więcej w porównaniu do starego typu piecy kaflowych, budowanych ze standardowego szamotu.

Wykorzystanie materiałów akumulacyjnych zwiększa wydajność cieplną Pieco-Kominka nawet trzykrotnie, zmniejsza ilość spalanego drewna. Odbiór ciepła odbywa się przez promieniowanie fali podczerwonej, co jest najzdrowszym rozwiązaniem dla użytkowników.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze produkty ceramiczne z firmy CEBUDU wykorzystywane przy budowie Piecy-Kominkowych:

CERAMICZNE MODUŁY AKUMULACYJNE

CERAMICZNE PŁYTY AKUMULACYJNE - CPA

Płyty z odlewanego ogniotrwałego materiału ceramicznego najnowszej generacji o wysokiej gęstości i dużej pojemności cieplnej AKUBETU. Charakteryzują się bardzo dużą przewodnością cieplną, a nadto wysoką jego akumulacyjnością (guss + speicher plate). Pozwalają na budowanie „ciepłych” brył pieco-kominków i innych konstrukcyjnych powierzchni grzewczych w tym również zamkniętych brył tzw. systemu „hipokausta”. 

KOPUŁOWY PIEC CHLEBOWY