Kominki

ARPABUD od 20 lat zajmuje się sprzedażą kominków w województwie lubelskim, jak też ich montażem. Proponujemy kominki z wkładem żeliwnym lub stalowym, a także ekologiczne kominki z płaszczem wodnym. W naszej ofercie znajdziesz zabudowy do kominków w przeróżnych stylach - zarówno nowoczesne obudowy kominkowe doskonale sprawdzające się w minimalistycznych wnętrzach, jak i rustykalne obudowy kominków z marmuru patynowanego lub piaskowca łupanego. Wybrana zabudowa do kominka podkreśli charakter pomieszczenia i stworzy w nim przytulną atmosferę. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Zarówno obudowa kominków oferowana przez nas w Lublinie, Świdniku i innych miejscowościach województwa lubelskiego, jak i wkłady kominkowe, charakteryzują się najwyższą jakością. Do produkcji stosujemy tylko wysokogatunkowe materiały, dzięki którym nasze wkłady i zabudowa kominka odznaczają się wytrzymałością oraz wieloletnią trwałością. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć także biokominków!

Eleganckie kominki ekologiczne

Znajdziesz u nas ekologiczne kominki o prostym, tradycyjnym wyglądzie, jak też te, które charakteryzuje nowoczesne wzornictwo. Obudowy biokominków cechuje eleganckie wykończenie. Dzięki niemu pasują do wnętrz o dowolnym wystroju. Zabudowy do kominków w typie ekologicznym wyróżnia ozdobna forma. Wśród nich można znaleźć zarówno produkty wykańczane szkłem, jak i stalą. Wybrana obudowa kominka może być dobierana również pod względem koloru i kształtu. Do najpopularniejszych należą czarne i srebrne o prostych krawędziach. Zabudowa do kominka może być także zakrzywiona. W asortymencie posiadamy również wersję z wyciętymi wzorami. Jeżeli chodzi o tego rodzaju kominki, montaż można przeprowadzić na ścianie lub powierzchni poziomej. Niektóre modele nadają się do przestawiania w zależności od upodobań właścicieli. Obudowa kominków na biopaliwo może być także częściowo otwarta. Zapewnia to zupełnie inne wrażenia estetyczne niż tradycyjna zabudowa. Największym usprawnieniem jest to, że obudowa kominkowa tego typu nie potrzebuje systemu kominowego. Klientów z województwa lubelskiego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego, który znajduje się ul. Średniej 14A w Łęcznej, niedaleko Lublina i

Najlepsza obudowa kominków


 


Wkłady żeliwne

Maja 8 Deco

Moc nominalna (kW) 8
Zakres mocy grzewczej (kW) 3.0 - 10

Waga (kg) 109

Zosia 12 Deco

Moc nominalna (kW) 12
Zakres mocy grzewczej (kW) 6.0 - 15.5

Waga (kg) 184

 

Zuzia 15 Deco

Moc nominalna (kW) 15
Zakres mocy grzewczej (kW) 7-18

Waga (kg) 140

Wiktor 14 Deco

Moc nominalna (kW) 14
Zakres mocy grzewczej (kW) 6-18

Waga (kg) 112

Antek 10 Deco

Moc nominalna (kW) 10
Zakres mocy grzewczej (kW) 6.0 - 13

Waga (kg) 85Oliwia

Moc nominalna (kW) 16
Zakres mocy grzewczej (kW) 9.0 - 23

Waga (kg) 159

 


Wkłady stalowe kratki.pl

Lucy 12

Moc nominalna (kW) 12
Zakres mocy grzewczej (kW) 5.0 - 15

Waga (kg) 166

Simple 6 prawy

Moc nominalna (kW) 6
Zakres mocy grzewczej (kW) 3.5 - 8

Waga (kg) 91

Nadia 14

Moc nominalna (kW) 12
Sprawność cieplna (%) 81
Waga (kg) 148
Powierzchnia grzewcza (m2)** 80-120

Zibi 11 Deco

Moc nominalna (kW) 11
Zakres mocy grzewczej (kW) 4.5 - 14

Waga (kg) 151

Floki 8

Moc nominalna (kW) 12
Sprawność cieplna (%) 74
Waga (kg) 150
Powierzchnia grzewcza (m2)** 100-130


Wkłady stalowe Defro

Intra SM

Moc nominalna10 kW

Zakres mocy 4 - 12 kW

Masa ~200 kg

Impuls SM

Moc nominalna 8 kW

Zakres mocy 3,2 - 9,6 kW

Masa ~170 kg

Intra ME

 

Moc nominalna13 kW

Zakres mocy 5,2 - 15,6 kW

Masa ~ 238 kg


Wkłady z płaszczem wodnym kratki.pl

Maja PW Deco

Moc nominalna (kW) 8
Zakres mocy grzewczej (kW) 3.5 -10
Średnia moc z wody (kW) 6

Waga (kg) 110

 

Lucy 12 PW

Moc nominalna (kW) 12
Zakres mocy grzewczej (kW) 5.0 - 15
Średnia moc z wody (kW) 7

Waga (kg) 215

 

MBM 12 Prawy

Moc nominalna (kW) 12
Zakres mocy grzewczej (kW) 5.0 - 14
Średnia moc z wody (kW) 7

Waga (kg) 208.5

 

 

Zosia PW Deco

Moc nominalna (kW) 14
Zakres mocy grzewczej (kW) 5,5 - 16,5
Średnia moc z wody (kW) 7.5

Waga (kg) 201

Aquario 10 PW

Moc nominalna (kW) 10
Zakres mocy grzewczej (kW) 4.0 - 13
Średnia moc z wody (kW) 7

Waga (kg) 249


Wkłady z płaszczem wodnym Defro

Navi SM

Moc nominalna 14 kW

Zakres mocy 5,6 - 16,8 kW

Moc z wody 10 kW

Masa ~287 kg

 

Riva SM Lewy Short

Moc nominalna 16 kW

Zakres mocy 6,4 - 19,2 kW

Moc z wody 8 kW

Masa ~318 kg

 

Piece wolnostojące

Piecyki Wolnostojące jako źródło ciepła sprawdzają się przy małych pomieszczeniach np. sezonowych domkach letniskowych. Piecyk wolnostojący nie wymaga dodatkowej zabudowy, dzięki czemu możemy zaoszczędzić. Wystarczy umieścić go na powierzchni niepalnej i podpiąć odpowiednimi rurami do przewodu dymowego. Piecyk można postawić na terakocie lub ozdobnych blachach i szkle.

Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych modeli Pieców Wolnostojących:


Piece żeliwne kratki.pl

Koza K6

Moc nominalna (kW) 8
Zakres mocy grzewczej (kW) 7.0 - 11

Waga (kg) 118

 

Koza K8

Moc nominalna (kW) 9
Zakres mocy grzewczej (kW) 5.0 - 11

Waga (kg) 126

 

Koza K8

Moc nominalna (kW) 9
Zakres mocy grzewczej (kW) 5.0 - 11

Waga (kg) 126

 

Koza K7

Moc nominalna (kW) 5
Zakres mocy grzewczej (kW) 3.0 - 8

Waga (kg) 75

 

Koza K9

Moc nominalna (kW) 10
Zakres mocy grzewczej (kW) 5.5 - 13.5

Waga (kg) 165

 


Piece stalowe kratki.pl

Koza Rollo

Moc nominalna (kW) 7
Waga (kg) 103

Koza Thor

Moc nominalna (kW) 8
Zakres mocy grzewczej (kW) 5.5 - 10

Waga (kg) 160

Koza AB 2

Moc nominalna (kW) 10
Zakres mocy grzewczej (kW) 4.0 - 12

Waga (kg) 149


Piece stalowe Defro

Orti

Moc nominalna 9 kW
Zakres mocy 3,6 - 10,8 kW
Masa ~170 kg

Quadroom

Moc nominalna 9,6 kW
Zakres mocy 3,8 - 11,5 kW
Masa ~170 kg


Wkłady do budowy piecokominków

APZ 12 s

Moc znamionowa 12 kW
Zakres obciążenia grzewczego 8-14 kW

Waga 250 kg

APZ 15 s

Moc znamionowa 15 kW
Zakres obciążenia grzewczego 8-16 kW

Waga 300 kg

BIOKOMINKI

Kominek w bloku

Biokominki nazywane również "kominki dekoracyjne" są wyjątkowym i coraz bardziej popularnym elementem wyposażenia wnętrz (programy: Dekoratornia i Bitwa o Dom). Biokominki nie wymagają przewodu kominowego a wystarczy jedynie zwykły system wentylacyjny.

W Biokominkach płonie żywy, naturalny ogień, który dzięki połączeniu stali szlachetnej, szkła hartowanego i kamienia daje niepowtarzalny efekt. Nowoczesne wzornictwo doskonale dopasowuje się do współczesnych minimalistycznych, jak i tradycyjnych pomieszczeń.

BIOKOMINKI z KRATKI.PL

NOWOŚĆ!   

Biokominki seria DELTA NAROŻNA 
Biokominek DELTA to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą mieć tradycyjnego kominka w domu. To biokominek o prostym i nowoczesnym wyglądzie, którego niewielkie rozmiary i łatwość montażu umożliwiają powieszenie go na ścianie pomieszczeń nawet o niedużych gabarytach. Biokominek pokryty jest farbą proszkową w kolorze czarnym.

Biokominek NEST 

PAPA CZARNY

PAPA MORPHO

PAPA MANHATTAN

PAPA SMERF

 

GOLF Biokominek z serii GOLF to rozwiąznie dla osób, które nie mogą mieć tradycyjnego kominka w domu. To niewielkich rozmiarów biokominek o prostym i nowoczesnym wyglądzie. Biokominek GOLF można montować na dwa sposoby: - wieszając go bezpośrednio na ścianie (przy użyciu otworów znajdujących się w tylnej ścianie biokominka) - lub zamontować we wnęce lub na specjalnie zbudowanym do tego celu elemencie dekoracyjnym wystającym ze ściany.

Waga - 5 kg. Materiał obudowy: stal czarna malowana. Materiał pojemnika na biopaliwo: stal nierdzewna.

LINATE Biokominek Linate był zaprojektowany z myślą o dużych przestrzeniach mieszkalnych i komercyjnych (takich jak restauracje, SPA, salony wystawiennicze). Stanowi on idealne uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, szczególnie w długie zimowe popołudnia. Stabilna konstrukcja i szyby z trzech stron pojemnika z ogniem sprawiają, iż jest on bezpieczny w użytkowaniu, a także stanowi ochronę dla dzieci i zwierząt domowych przed niebezpieczeństwem. Jak każdy kominek wolnostojący, można go przestawić w dowolne miejsce.

Waga - 61 kg

BRAVO (SZLIFOWANY) To rozwiąznie dla osób, które nie moga mieć tradycyjnego kominka w domu. To niewielkich rozmiarów biokominek o prostym i nowo­czesnym wyglądzie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać bardziej realistyczne wrażenie ognia. Ostatnie rozwiązanie pozwala uzyskać efekt tradycyjnego kominka i daje możliwość zaaranżowania dodatkowej, własnej obudowy według indywidualnej potrzeby każdego klienta.

Waga - 23,5 kg. Materiał obudowy: stal czarna malowana. Materiał pojemnika na biopaliwo: stal nierdzewna.

Biokominek NOVEMBER Przeznaczony jest do wnętrz mieszkalnych, a w szczególności do salonów. Ze względu na specyfikę wyglądu i budowy, należy go umieścić na płaskiej ścianie. Proste, eleganckie kształty oraz materiał, z którego jest 
wykonany, sprawiają, iż biokominek doskonale imituje otwarte palenisko. Ponadto z łatwością wpisuje się
 w wystrój pomieszczeń stylizowanych na angielską modę, tworząc przyjemną atmosferę i zapewniając kontakt z żywym ogniem.

Waga - 52 kg Materiał: obudowa zewnetrzna - MDF, środek stal czarna malowana. Materiał pojemnika na biopaliwo: stal nierdzewna.

PAPA MORPHO To nietuzinkowy wzór biokominka, dla zdecydowanych i niebojących się nowoczesnych kształtów osób. Umieszczony na nim motyw nawiązuje do ocenianego za najpiękniejszego na świecie motyla Morpho Didius. Dzięki temu w szczególności powinien on przypaść do gustu płci pięknej. Jego niewielkie rozmiary i łatwość montażu umożliwiają powieszenie go na ścianie pomieszczeń nawet o nie­dużych gabarytach. Biokominek pokryty jest farbą proszkową w kolorze czarnym.

Waga - 12,5 kg

LIMA

To propozycja dla osób zdecydowanych na biokominek, który można umieścić na ścianie. Jego nowoczesny kształt i łatwość montażu sprawiają, że można go założyć w każdym pomieszczeniu mieszkalnym, a szczególnie elegancko będzie się prezentował w sa­lonie. Front wykonany z blachy nierdzewnej o fakturze szlifowanej, środek pokryty farbą proszkową w kolorze czarnym.

Waga - 22,6 kg

 


 

GOTOWE OBUDOWY

Gotowe obudowy kominkowe swoją popularność zyskały, dzięki łatwemu i szybkiemu montażowi. Poszczególne elementy wystarczy złożyć wg instrukcji od producenta. Gotowe obudowy kominkowe cieszą się wysoką jakością materiału oraz bardzo przystępną ceną.

Producenci takich obudów przygotowali szeroką gamę kolorów i wzorów dopasowanych do wymiarów najpopularniejszych wkładów kominkowych. Można znaleźć zarówno obudowy w stylu rustykalnym jak i portale, modne w nowoczesnych wnętrzach.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych modeli: 

Obudowy z piaskowca łupanego

Obudowy z marmuru łupanego

Obudowy z Marmuru Patynowanego

Obudowy z Marmuru Polerowanego

Portale Marmurowe

Inne gotowe obudowy

AMORE do wkładu Maja/Antek
Obudowa wykonana jest z kamienia Breccia Sarda
oraz posiada w standardzie belkę dębową frezowaną.

BELLA do wkładu Oliwia/Wiktor
Obudowa wykonana jest z kamienia: Rosso Verona (belka górna, blat, cokół)
oraz Giallo Reno (boki górne i dolne).
Obudowa posiada również w standardzie belkę dębową frezowaną.

MILANO do wkładu Zuzia/Eryk
Obudowa wykonana jest z kamienia Giallo Reno,
posiada również w standardzie belkę dębową frezowaną.

TAORMINA do wkładu Zuzia/Eryk
Obudowa wykonana jest z kamienia: Travertino Classico szczotkowany (belka górna, blat, cokół)
oraz Travertino Classico polerowany (boki górne i dolne).
Obudowa posiada również w standardzie belkę dębową frezowaną.

AMORE narożna do wkładu Zuzia/Eryk
Obudowa wykonana jest z kamienia Breccia Sarda
oraz posiada w standardzie belkę dębową frezowaną.

ETNA narożna do wkładu Zuzia/Eryk
Obudowa wykonana jest z kamienia: Emperador Venato (belka górna, blat, cokół)
oraz Travertino Classico szczotkowany (boki górne i dolne).
Obudowa posiada również w standardzie belkę dębową frezowaną.

RIMINI narożna do wkładu Maja/Antek
Obudowa wykonana jest z kamienia: Emperador Brown (belka górna, blat, cokół)
oraz Breccia Sarda (boki górne i dolne).
Obudowa posiada również w standardzie belkę dębową frezowaną.