Rekuperacja

RekuperatorRekuperacja, to nic innego jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Zasady działania tego systemu są bardzo proste. Świeże powietrze czerpane jest z zewnątrz i dostarczane przewodami do centrali wentylacyjnej. Następnie przechodzi przez wymiennik odzysku ciepła. Tam podgrzewa się ono przez usuwane z wnętrza cieplejsze powietrze. Po osiągnięciu wyższej temperatury jest przekazywane dalej do pomieszczeń. Ponadto rekuperacja gwarantuje, że zużyte powietrze, które oddało ciepło, zostaje wytłoczone z budynku. To niezwykle efektywny i prosty w obsłudze system.

Nowoczesna rekuperacja budynków

System rekuperacyjny zapewnia czyste i świeże powietrze, kontrolę jego wymiany oraz oszczędność energii wykorzystywanej na podgrzanie go w instalacji wentylacyjnej. Rekuperacja montowana przez nas w województwie lubelskim składa się wyłącznie z wysokiej jakości urządzeń. Stosujemy w tym celu rekuperatory należące do kilku serii, które dobierane są do indywidualnych wymagań zleceniodawców. Rekuperacja jest dzięki temu wydajna i umożliwia pełną kontrolę nad procesem wymiany powietrza. Jest to szczególnie przydatne w systemach obsługujących wiele stref.

RekuperatorRK-(…)-UP/UPE
Rekuperatory Ekozefir serii RK-UP oraz RK-UPE to kompaktowe centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła i wymiennikiem krzyżowym. Przeznaczone są do pracy w pozycji pionowej, można je lokalizować na podłodze lub na ścianie – tam, gdzie dogodny jest pionowy układ kanałów wychodzących z górnej klapy centrali. Standardowa obudowa szkieletowa wypełniona jest płytami z blachy alucynk i wełną szklaną pokrytą od wewnątrz impregnowaną, zmywalną tkaniną szklaną zapewniającą pochłanianie hałasu już w środku centrali. Zastosowanie tych rozwiązań pozwala osiągnąć imponujące rezultaty, co przekłada się bezpośrednio na duże zainteresowanie zleceniodawców rekuperacją w obrębie Lublina i nie tylko.

RekuperatorRO-(…)
Rekuperatory Ekozefir z serii RO to centrale wentylacyjne z regeneratorem obrotowym. Podczas gdy dla systemu z jednym urządzeniem tego typu zalecany jest szczelny wymiennik płytowy gwarantujący nieprzedostawanie się niepożądanych woni z kuchni czy WC do reszty instalacji na stronę nawiewną, tak przy kilku centralach część z nich może obsługiwać strefy, gdzie dopuszczalna jest recyrkulacja i właśnie tam bardzo dobrym wyborem może okazać się urządzenie z serii RO. Zaletą takiego rozwiązania jest większa sprawność wymiany ciepła, a także możliwość odzysku wilgoci z usuwanego powietrza. Dzięki temu w budynku zostaje utrzymana nie tylko pożądana temperatura, ale także prawidłowy poziom wilgotności. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.