Rekuperacja

Rekuperacja, to nic innego jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Zasady działania tego systemu są bardzo proste. Świeże powietrze czerpane jest z zewnątrz i dostarczane przewodami do centrali wentylacyjnej. Podczas przejścia przez wymiennik odzysku ciepła świeże powietrze podgrzewa się od cieplejszego powietrza usuwanego i przekazywane jest dalej do pomieszczeń. Zużyte powietrze, które oddało ciepło, jest wyrzucane z budynku.

System rekuperacyjny zapewnia czyste i świeże powietrze, kontrolę wymiany powietrza oraz oszczędność energii wykorzystywanej na podgrzanie powietrza wentylacyjnego. Rekuperacja montowana przez nas w województwie lubelskim, to system składający się z wysokiej jakości urządzeń.

RK-(…)-UP/UPE
Rekuperatory Ekozefir serii RK-UP oraz RK-UPE to kompaktowe centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła z wymiennikiem krzyżowym. Przeznaczone są do pracy w pozycji pionowej, można je lokalizować na podłodze lub na ścianie – tam, gdzie dogodny jest pionowy układ kanałów, wychodzących z górnej klapy centrali. Standardowa obudowa szkieletowa wypełniona jest płytami z blachy alucynk i wełną szklaną pokrytą od wewnątrz impregnowaną, zmywalną tkaniną szklaną zapewniającą pochłanianie hałasu już wewnątrz centrali. Zastosowanie tych rozwiązań pozwala osiągnąć naprawdę imponujące rezultaty, co przekłada się bezpośrednio na duże zainteresowanie rekuperacją w obrębie Lublina i nie tylko.

RO-(…)
Rekuperatory Ekozefir z serii RO to centrale wentylacyjne z regeneratorem obrotowym. Podczas gdy dla systemu z jedną centralą zalecany jest szczelny wymiennik płytowy gwarantujący nieprzedostawanie się niepożądanych woni z kuchni czy WC do reszty instalacji na stronę nawiewną, tak przy kilku centralach część z nich może obsługiwać strefy, gdzie dopuszczalna jest recyrkulacja i tam bardzo dobrym wyborem może okazać się centrala serii RO. Zaletą takiego rozwiązania jest większa sprawność odzysku, a także możliwość odzysku wilgoci z usuwanego powietrza. Dzięki temu w budynku zostaje utrzymana nie tylko pożądana temperatura, ale także prawidłowy poziom wilgotności. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.